Move any Window

Vytvořeno 20.12.2008 10:56:09 | Poslední změna 26.12.2008 13:18:10
Windows Mobile 2003 a vyšší
Okny ve Windows Mobile nemůžete defaultně hýbat tak, jako ve stolních Windows. Existuje sice několik aplikací, které to dokážou, ale zdaleka nejsou tak dokonalé. Ani tato malá aplikace není dokonalá, nevytváří z oken skutečná okna, ale zato přímo pohybuje jejich plátnem. Přestože nemají hlavičku, můžete mezi nimi klikem běžně přepínat.
Aplikace běží v malém okně plném tlačítek, které je stále na popředí. Můžete ji tedy spustit a použít až ve chvíli, kdy bude potřeba (třeba ji nechat staženou až po její roh v některém rohu displeje, aby nepřekážela). Stiskněte první ikonku (zaměřovač) a označte okno, kterým chcete pohybovat: K tomu můžete použít šipky, nebo některou z rohových ikon. Pokud chcete okno automaticky vrátit do původní pozice, stiskněte ikonku pravého tlačítka myši a vyberte chtěné okno. Ikonka úplně vpravo nahoře dokáže aktivní okno schovat do pozadí (a opětovným stiskem zase obnovit – ikonka je černá). Jak jsem zmiňoval v úvodu, není problém mezi okny přepínat pouhým stiskem (pokud je požadované okno vidět).
Aplikace dokáže pohnout i podle názvu s čímkoli – dokonce i s obrazovkou Dnes (i když na první pohled není „okno“). Využijete ji zejména v případě, že chcete z nějakého důvodu zobrazit obsah dvou anebo více oken zároveň (alespoň částečný). Vetší využití však nastává v případě, že chcete přemístit aplikaci (často hru) která je určena pro menší displeje a neroztáhne se (je v rohu) nebo naopak k zobrazení aplikací pro větší displeje na menších (nevidíte celou aplikaci).
Aplikace se neinstaluje! Pouze rozbalte a zkopírujte soubor „MoveWindow.exe“ do zařízení a spustťte.