Finger Point Launcher

Vytvořeno 20.03.2009 16:07:30 | Poslední změna 20.03.2009 16:11:42
Windows Mobile 5 a vyšší
Nový velmi pohodlný spouštěč programů a správce těch už běžících. Je rychlý a určený pro ovládání prsty. Můžete snadno zobrazit programy začínající od vybraného písmena a spouštět je jediným tahem, stejně jako procházet jejich seznam. Editací konfiguračního souboru si lze snadno vytvořit oblíbené položky, které budou dostupné na první obrazovce.
Spodní ikony přepínají mezi jednotlivými obrazovkami. Hvězdička se otevírá vždy po spuštění a jsou na ní oblíbené programy, které se definují v souboru „Favorites.txt" v „\Program Files\FingerPoint". Už jich je mnoho přednastavených autorem, ale ty se ve vašem zařízení nemusí zobrazit (buď je nemáte nainstalované, nebo názvy neodpovídají vaší lokalizaci). Druhá ikona lupy zobrazí všechny programy ve vašem zařízení. Tahem jimi můžete posouvat, uchopením a tažením lupy najít písmeno, od kterého chcete zobrazit aplikace a tahem ve směru modré šipky je spustit (tato gesta platí na všech obrazovkách). Aplikace nepoužívá z estetických důvodů defaultní ikony, ale velké množství jich autor předpřipravil do složky „\Program Files\FingerPoint\Icons", kde se souborem „Icons.txt" definuje jejich použití (opět nemusí sedět to defaultní, většinou kvůli rozdílné lokalizaci textů, takže nastavení upravte, popřípadě lze použít i vlastní 48x48 nebo 32x32 PNG ikony). Třetí ikona ozubených kol ukazuje běžící programy, tahem ve směru šipky můžete na vybraný přepnout a čtvrtá ikona spouštěč ukončí.

Ve složce „\Program Files\FingerPoint" se nachází ještě soubor „Exclude.txt", do kterého lze přidat aplikace, které nechcete zobrazit v listu aplikací.

Aplikace zatím funguje správně jenom na WQVGA a QVGA displejích, ale autor počítá do budoucna s přidáním podpory pro rozlišení vyšší.