VsBenchmark 2007

Vytvořeno 09.02.2009 20:01:37 | Poslední změna 09.02.2009 20:10:13
Windows Mobile 5 a vyšší
Tento benchmark otestuje vaše zařízení v pěti různých náročných testech na grafický a výpočetní výkon, rychlost čtení a zápisu dat nebo přehrávání hudby. Výsledek se navíc vygeneruje jako přehledný celek s grafy a porovnáním s dalšími zařízeními (které můžete provést i online). Rychle přerostl ve standard a často se setkáte s jeho výsledky i v recenzích či porovnáních.
Po spuštění budete informováni o skutečnosti, že proběhne 5 různých testů a že popis každého je vždy zobrazen před jeho začátkem. Začnete stiskem pravého „START Benchmark“. Celý proces zabere asi 10 minut, ale záleží samozřejmě na výkonu vašeho zařízení. Všechny testy jsou doplněny hudbou a zvuky, takže pokud je nechcete slyšet, nejprve ztlumte zvuk přímo v systému. Jestli chcete vidět, jak celý test vypadá, podívejte se na toto video. Na konci se přímo na displeji zobrazí skóre z jednotlivých testů a celkové skóre, ale detailní informace (nejen skóre) a porovnávací grafy najdete ve složce „\Program Files\Vsb2007\results“ na úložišti, do kterého jste aplikaci nainstalovali (doporučeno je úložiště přímo v zařízení).
Podporovány jsou pouze displeje s poměrem stran 3:4, takže na širokoúhlých displejích musíte nejprve přepnout rozlišení na neširokoúhlé. Testovat můžete i na Smartphonech bez dotykového displeje (Windows Mobile Stanard). Na oficiálních stránkách najdete kromě dalších informací možnost zaslat své skóre a porovnat se s ostatními anebo jen zobrazit žebříček ostatních zařízení.