GLBenchmark 1.02

Vytvořeno 26.12.2008 01:35:59 | Poslední změna 26.12.2008 13:16:50
Windows Mobile 5 a vyšší
Otestujte své zařízení v náročných grafických testech, za které by se ještě před několika lety nemusel stydět ani stolní počítač. Testovány jsou různé druhy 3D i 2D vykreslování (záleží samozřejmě na podpoře testovaného zařízení) včetně výkonu CPU. K dispozici jsou navíc verze pro velké množství mobilních platforem, mezi kterými můžete dále výkon porovnávat.
Na hlavní obrazovce aplikace vyberte testy, které chcete provést (samozřejmě můžete nechat zatržené všechny) a poté zvolte „More“ -> „Run the test“, což vybrané testy zahájí. Před tím je vhodné zařízení připojit k nabíječce (některá zařízení totiž při vypojení omezují svůj výkon) a nastavit vysoký čas pro automatické vypnutí (popřípadě zhasnutí displeje), abyste v průběhu testu nemuseli zařízení oživovat, to by způsobilo horší výsledek.
Stiskem displeje lze přeskočit aktuální test a přejít na další. Jakmile všechny testy dojdou do konce, dostanete hlášku, že pro zobrazení výsledků je musíte nejprve odeslat na server (musíte být zaregistrováni). Proveďte tedy krátkou registraci na oficiálních stránkách, potvrďte registraci odkazem, který vám přijde na e-mail a poté v GLBenchmarku vyberte „More" -> „Send result", vyplňte své registrační údaje, jméno zařízení (pokud není automaticky předvyplněno) a stiskněte „Send" (musíte být samozřejmě připojeni k internetu). Hned po odeslání se vypíší podobné výsledky všech provedených testů.
Na oficiálních stránkách si buď vyberte ze seznamu vaše zařízení („Choose Device“) nebo jen platformu („Choose Platform“) a poté „Download GLBenchmark“. Například pro zařízení podporující Open GL ES (Sony Ericsson Xperia X1, HTC Touch HD, Diamond, Pro) vyberte jako platformu „Windows Mobile OpenGL ES CM").