WinXplore 0.5.3

Vytvořeno 20.12.2008 11:16:08 | Poslední změna 26.12.2008 13:23:47
Windows Mobile 2003 a vyšší
Zajímá vás, kam si systém co ukládá? Určitě, pokud je to pro vás nějak důležité nebo užitečné. Tato aplikace umí pracovat s umístěním různých položek, které se mohou ručně špatně hledat (například položky po spuštění, písma, vyzvánění, data aplikací, nabídku Start, programy, hry, oblíbené a konkrétní typy souborů). S položkami lze pracovat jako v klasickém správci souborů, lze je editovat, otevírat, přesouvat, mazat, vytvářet nové zástupce a podobně.
V hlavním okně vyberte požadovanou položku z nabídky „Folder:“, zobrazí se její umístění („Path:“) a obsah (názvy souborů a jejich velikosti). Dvojklikem se soubor otevře defaultním programem, podržením stylusu získáte obsáhlou nabídku pro práci s položkou. Toho můžete dosáhnout také otevřením podrobnější nabídky „Tools“, kde je mimo jiné možnost vytvoření zástupce (například pro nabídku Start). V „Menu“ -> „Folder“ lze odtrhnout „Hide Folders“ a budou zobrazovány i složky (někdy je to nutné); „Create Folder“ potom vytvoří složku novou. Kdybyste náhodou chtěli prozkoumat destinaci v klasickém Průzkumníku souborů, můžete použít „Explore Path“.
Zkušenější uživatel si již nyní představil mnoho využití: Lze snadno spravovat písma, vyzvánění a zvuky, oblíbené položky aplikace spouštěné spolu se systémem, pracovat s konkrétními formáty souborů ve Windows, formovat si nabídku Start podle svého (organizace zástupců do podsložek, tvorba nových) a spousty dalšího.