GSlide 0.6.9 - A RAD GUI Component Framework

Vytvořeno 07.04.2009 08:09:07 | Poslední změna 07.04.2009 08:12:09
Windows Mobile 5 a vyšší
Tahle aplikace není jen stylový prstový prohlížeč souborů, ale pro vývojáře nebo zkušenější uživatele základna pro tvorbu dalších prstově ovládaných aplikací. I v tomto stavu má ještě kromě zmiňovaného souborového prohlížeče i další možnosti (ZIP komprimace, oblíbené složky, možnost skinování, nastavení podsvícení, hlasitosti…).
Nová verze přináší mnoho novinek, které nejsou zahrnuty v popisu níže. Podívejte se proto na oficiální stránky s jejich kompletním seznam. Přidána byla například RSS čtečka, nastavitelné průhledné efekty a další novinky.
Hlavní obrazovka zobrazí obsah úložiště vašeho zařízení, uchopením a tahem jednoduše seznamem posunete, můžete do něj jen rychle strčit a on bude sám rolovat, dokud ho nezastavíte… Prostě všechna klasická gesta, která znáte z jiných prstově ovládaných aplikací. Složku nebo soubor otevřete dvojitým stiskem, pro další možnosti označení podržte (Clipbook, otevřít s, ZIP, kopírovat, vytvořit soubor, vytvořit složku, vytvořit zástupce, smazat soubor, detaily, přejmenovat soubor). Pravá nabídka „Actions" (uzpůsobená pro snadné vybrání prstem) nabízí zobrazení zástupců („Show Shortcuts" - pokud jste si je definovali), možnost vrátit se zpět („Back"), vrátit se na hlavní obrazovku („Home"), nastavit filtr zobrazování souborů („Set Filter" ve formátu *.* - jméno, přípona), přepnout zobrazení („Switch Context") a minimalizovat aplikaci („Minimize"). „Switch Context" defaultně zobrazí možnost změny podsvícení displeje, oblíbené složky které si můžete v „Settings" nadefinovat (kromě dalšího mohutné konfigurace), možnost změny hlasitosti a další.

Ve skutečnosti jde o mnohem rozsáhlejší prostředí s většími možnostmi, které zde nemohu všechny popsat. Ve složce s aplikací se nachází v „\Actions\Resources\Documentation" dokumentace, která poskytne odborníkům detailnější informace. Ty můžete hledat i na oficiálních stránkách.

Aplikace se nainstaluje! Pouze ji rozbalte a všechny soubory (v původní struktuře adresářů) nakopírujte do zařízení a v něm spusťte souborem „GSlide.exe".