BTOnOff

Vytvořeno 20.12.2008 08:22:32 | Poslední změna 26.12.2008 13:28:03
Stejně tak jako WiFi je i Bluetooth často využívaný, avšak energii spotřebovávající bezdrátový prostředek, který se nevyplatí nechat stále zapnutý. Je opravdu velmi únavné a někdy přímo nežádané ho zapínat několik minut hrabáním se v podnabídkách. Usnadňující je použít tento malý program, který pouhým spuštění zapne Bluetooth (po opětovném spuštění vypne).
Windows Mobile 5 a vyšší
Nejde o CAB soubor, tudíž musíte rozbalený program („BTOnOff.exe“) ručně nakopírovat do nabídky Start (v českých ROM „\Windows\Nabídka Start\“, v anglických „\Windows\Start Menu\“). Potom už se zobrazí jako kterákoli jiná nainstalovaná aplikace. Teď ho můžete běžně namapovat na některé HW tlačítko, nebo pokud jste uživateli Touch FLO 3D či Manila 2D vložit na kartu Programy. Jediným stiskem se teď spolehlivě zapne nebo vypne Bluetooth, což samozřejmě přispívá k výraznému urychlení a zjednodušení práce.
Bluetooth je prostředek pro rychlou komunikaci a přenos dat, určitě není žádoucí tyto vlastnosti upírat jen zdlouhavým spouštěním, když potřebujete rychle odeslat či přijmout soubor, připojit se k bezdrátovému handsfree či synchronizovat.