ffmpeg WinCE Port 1.0.0.5

Vytvořeno 11.06.2009 09:13:56 | Poslední změna 11.06.2009 09:18:49
Windows Mobile 5 a vyšší
FFmpeg možná používáte k přehrávání videa na svém stolním počítači. Jde o multiplatformní projekt a jeden německý programátor ho dokázal úspěšně zkompilovat (ffplay) pro Windows Mobile. Bezproblémově (i když zatím ne zrovna rychle) můžete přehrávat všechny MPEG formáty videa. K dispozici jsou i pluginy pro přehrávání z YouTube, Dailymotion, Metacafe a Photobucket.
Základní použití je snadné. Pro přehrání videa zvolte „Menu" -> „Open File" a vyberte jakékoliv MPEG video v zařízení. Video se roztáhne tak, aby zaplnilo maximální část displeje, ale aby zároveň nezměnilo svůj poměr stran. Stiskem displeje se ukončí přehrávání a zobrazí se hlavní obrazovka. Pomocí „Open URL" můžete zadat adresu videa v síti nebo v internetu. Na oficiálních stránkách si můžete stáhnout pluginy pro YouTube, Dailymotion, Metacafe a Photobucket. V „Plugins" se po jejich instalaci bude možné připojit k vybranému serveru (označte jeho název a stiskněte levé „Start").
V případě, že soubor nelze přehrát, se nedočkáte žádné chybové hlášky; prostě se nic nestane a budete vráceni na hlavní obrazovku.

Autor stále pracuje na optimalizacích a vylepšeních přehrávání. Na oficiálních stránkách se lze podívat, jak celý proces rozběhnutí části ffplay na Windows Mobile probíhal.