MPlayer for Windows Mobile

Vytvořeno 26.12.2008 15:30:33 | Poslední změna 26.12.2008 15:32:37
Windows Mobile 5 a vyšší
MPlayer je známý a oblíbený open source multimediální přehrávač. Existují jeho verze pro všechny hlavní operační systémy a toto je jeho port pro Windows Mobile. V této verzi má zatím jen jednoduché uživatelské prostředí, přesto je možné plnohodnotně vyzkoušet, co dokáže. Podporuje velké množství audio i video formátů včetně online stramování.
Podporovány jsou oproti ostatním přehrávačům všechny Real Media formáty (RV40, RV30, R20), Sipro, Cooc nebo Atrac a všechny typy Flash videa. Je možné stramovat MP4 přes RTSP a mnohé další. Všechny ostatní klasické formáty jsou samozřejmé.
Po spuštění uvidíte jen prázdnou plochu a dialogovou lištu: Stiskněte pravou nabídku a z ní „Open File" pro otevření libovolného multimediálního souboru na kartě či v zařízení, „Open URL" pro zadání adresy média (poté můžete zatrhnout „Open As Playlist" pro otevření jako playlistu) a „Open Playlist" pro otevření playlistu z karty či zařízení. Multimediální soubor se nyní začne přehrávat, pokud jde o video a je v jiném poměru než displej, nezdeformuje se, jen se zmenší a do zbývajícího místa se nebude nic vykreslovat. Levé dialogové tlačítko aplikaci ukončí (tlačítka jsou aktivní, i když jsou případně zakryta videem).

Pro přetáčení dopředu použijte pravou směrovou klávesu, pro přetáčení dozadu levou. Středové tlačítko slouží pro přehrávání/pozastavení a směrová klávesa nahoru a dolu pro zvyšování nebo snižování hlasitosti. Pokud přehráváte hudbu z playlistu, křížek („#") spustí další skladbu a hvězdička („*") předchozí.

Bohužel jsou podporovány pouze QVGA displeje, ovšem aplikaci je možné používat i na Smartphonech bez dotykového displeje.