QIP PDA 2041

Vytvořeno 26.12.2008 14:40:04 | Poslední změna 26.12.2008 14:42:17
Windows Mobile 5 a vyšší
Nová verze 2041 odstraňuje problém s globálním připojením neoficiálních klientů k ICQ síti, proto je tedy update na tuto verzi nutný.
Ve verzi 2031 přibylo namátkou: Možnost předem definovat odpovědi, nastavení vlastního jména při konverzaci, indikátor nových zpráv pomocí diod, probuzení zařízení při nové zprávě, hlasitost zvuků, vyhledávání kontaktů, úprava detailů u Jabber protokolu a mnoho dalšího.
QIP ve verzi 2020 na první pohled zaujme zcela přepracovaný vzhled aplikace a hromady nových voleb a nastavení (které téměř odpovídají stolní verzi). Přidána je například podpora pro stále oblíbenější Jabber, Unicode, vylepšeno je ovládání (možnost rolovat kontakty prstem, tlačítko pro odeslání, lišta se smajlíky, přepínaní statusů číselnou klávesnicí…), upozornění na zprávy (možnost pop-up oken, informace v systémové liště, zvuky pro konkrétní události, zakázání uspání zařízení…) a spousty dalších, které můžete při používání odhalit sami.

Okno s kontakty je rozděleno do libovolného počtu sloupců, můžete filtrovat zobrazení kontaktů podle určitých kritérií. Aplikaci lze nyní také zobrazit na celé obrazovce. Samozřejmostí je otevření několika diskusí na záložkách zároveň a další ustálené evidentnosti. Po prvním přihlášení je možné v rozsáhlém nastavení aktivovat přítomnou češtinu. Stačí zvolit „Menu" -> „Preferences" -> záložka „Interface" -> ve spodní nabídce vybrat „Czech" a kliknout na „ok". Nyní již s vámi program bude komunikovat v češtině. Pokud nyní program necháte běžet na pozadí, uvidíte dole ikonku v tray liště, kterou lze program opět snadno aktivovat. Na nové události budete upozorněni zmiňovaným pop-up oknem a ikonkou v systémové liště nahoře (toto lze zakázat).

V balíku najdete verzi také pro Windows Mobile Smartphony (bez dotykového displeje). Na oficiálních stránkách si můžete stáhnout verzi pro Symbian (S60 a UIQ3).