Mobile ICQ 1.0.8.1

Vytvořeno 17.03.2009 13:31:23 | Poslední změna 17.03.2009 13:34:02
Windows Mobile 5 a vyšší
Po dlouhé době tu máme oficiálního mobilního ICQ klienta, který je schopen konkurovat těm neoficiálním. Nesnaží se zaujmout složitými funkcemi, ale hlavně vzhledem a grafickými efekty, které nejsou běžné ani u neoficiálních klientů. Kontakty se kterými vedete diskusi, jsou prakticky zobrazeny v levé liště, takže mezi nimi můžete pohodlně přepínat.
Po prvním spuštění je potřeba potvrdit podmínky, poté už se můžete přihlásit zadáním údajů ke svému ICQ účtu. Pokud necháte zatržené „Save my password" a „Autor Sign In", přihlásí se aplikace po příštím spuštění automaticky. Lze zatrhnout také „Sign in as invisible" a po stisku „Sign In" budete hned přihlášeni jako neviditelní.

Vrchní část obsahuje váš nick, avatar a do „Write note…" můžete vyplnit libovolný status. Níže už uvidíte své kontakty, které jsou online. Pokud u nich není zobrazena žádná ikona, znamená to, že nepoužívají oficiálního klienta. Výběrem kontaktu se otevře samotné okno pro chat. Můžete vkládat smajlíky a česká diakritika nedělá problémy. Pokud stisknete malou šipku u nicku protější strany (nebo levé „Menu"), lze tak zavřít konverzaci, ukázat detaily o kontaktu nebo kontakt zablokovat. Levým „Contact List" zobrazíte opět svoje kontakty. Když teď otevřete další diskusi, uvidíte všechny aktivní v levé liště, odkud mezi nimi lze snadno přepínat, jako na záložkách.

Na hlavní obrazovce s kontakty najdete v pravém „Menu" možnost změnit svůj status, zobrazit detaily o vybraném kontaktu, přidat skupinu nebo kontakt, upravit, zablokovat nebo smazat kontakt, nápovědu a vstup do nastavení („Settings"), kde lze nastavit uchovávání historie, automatický příjem zpráv od neznámých odesílatelů, zvuky, grafické efekty (vypněte pro urychlení), upozorňování na nové aktualizace a další.

Menu" -> „Hide ICQ" minimalizuje klienta. Zůstane běžet v tray liště, takže je rychle dostupný z obrazovky Dnes. „Sign Out" vás odhlásí.