Skype for Windows Mobile 2.5 Beta

Vytvořeno 26.12.2008 14:34:31 | Poslední změna 26.12.2008 14:38:23
Skype jistě není třeba představovat. Tento způsob hlasové komunikace přes internet je v součastné době velmi populární. A co víc, skutečně funguje. Skype nepotřebuje žádné alternativní klienty, protože ten originální plně vyhovuje. Existují jeho verze pro různé operační systémy a platformy. Ta pro Windows Mobile je nyní téměř totožná se stolní verzí a nabízí tedy téměř stejné možnosti.
Windows Mobile 2003 a vyšší
Poslední beta verze 2.5 zlepšuje kvalitu zvuku, stabilitu a přináší zmiňovaný vzhled z plnohodnotné stolní verze. Plně podporována jsou nyní všechna rozlišení displeje, včetně WVGA, takže jsem Skype vyzkoušel s HTC Touch HD a fungoval bez problémů, oproti starším verzím skutečně vyplnil i „místo navíc", byl rychlý a komunikace probíhala bez problémů a čistě. Nově je možné komunikovat nejen přes 3G sítě nebo Wi-Fi, ale i přes ActiveSync, pokud je s ním vaše zařízení spojeno a je povoleno sdílení internetu.
Prostředí aplikace je rozděleno do klasických záložek „Status" s hlavními informacemi, „Contacts" s kontakty a možností jejich vytáčení nebo zahájení textového chatu, „Dial" pro vytáčení klasických telefonních čísel, „Chats" je záložka s textovými diskusemi a „History" zobrazuje historii všech hovorů.

V „Menu" - > „Settings" můžete změnit jazyk (čeština bohužel chybí), zakázat animaci smajlíků (nebo je úplně zakázat) a spousty dalšího nastavení ohledně hovorů, včetně nastavení případného proxy serveru a připojení (v „Connection Method" můžete vybrat, stejně jako při prvním spuštění, zda chcete přenosy jen přes ActiveSync a Wi-Fi, nebo i přes mobilní sítě, pro které je doporučeno mít datový tarif, jinak se nemusíte doplatit).

Skype přidá plugin na obrazovku Dnes a o nových událostech informuje ikonkou v informační oblasti na liště Start.