w0lf's Translator 1.1

Vytvořeno 19.12.2008 11:43:17 | Poslední změna 26.12.2008 14:19:22
Windows Mobile 5 a vyšší
Google
Translate je online služba, která umožňuje automatický překlad textu mezi různými jazyky. Google je jediný, který podobnou službu a v takovém rozsahu nabízí zdarma. Lze překládat celé webové stránky (třeba Windows Mobile Downloads je možno přeložit do mnoha jazyků - „Google Překladač“ zde najdete vpravo nahoře na stránce) nebo jen konkrétní texty. Pokud chcete překládat na svém mobilním zařízení, nemusí být vždy komfortní používat pro překlad internetový prohlížeč. Právě proto je zde w0lf's Translator, díky kterému nemusíte.
V nové verzi přibyla možnost nastavit výchozí dvojici jazyků pro překlad („Options“ -> „Set Default Languages“), která bude po startu vždy defaultní a vyřadit zcela z nabídky jazyky, které nepotřebujete („Options“ -> „Configure Language Set“). Nově je také možné použít funkci kopírovat/vložit a bylo opraveno několik drobných chyb.
Tato mobilní aplikace není vyvinuta Googlem, avšak připojuje se k jeho překladači a dovolí vám překládat text bez načítání objemné a pro malé displeje nepohodlné internetové stránky. Navíc je to i datově úspornější a tím i rychlejší. Nejprve vyberte jeden zdrojový jazyk („From“) a jeden cílový („To“). Do pole „Text to translate:“ napište nebo vložte text, který chcete přeložit ve zdrojovém jazyku. Poté stiskněte spodní „Translate“ a v poli „Translation:“ se po připojení a získání informací zobrazí statistický strojový překlad. Ten nemůže být nikdy naprosto dokonalý a Google stále pracuje na vylepšeních, nicméně vám téměř vždy pomůže s pochopením textu a jeho schopnosti jsou nevídané.