RadCR 1.01

Vytvořeno 20.12.2008 08:26:17 | Poslední změna 26.12.2008 14:00:28
Windows Mobile 5 a vyšší
Skutečně rozsáhlá a skvěle zpracovaná aplikace pro posluchače všech rádií Českého rozhlasu. Umožňuje extrémně přehledné prohlížení programu včetně filtrace a možnosti přidat pořad do kalendáře. Tím ale možnosti nekončí, můžete rádio dokonce poslouchat a nahrávat z něj! K tomu navíc nepotřebujete FM přijímač, stačí připojení k internetu. A kdyby vám náhodou některý pořad unikl, můžete ho stáhnout do svého zařízení z archivu.
Nejprve tlačítkem „Aktual.“ stáhněte data pro několik následujících dní. Na hlavní obrazovce uvidíte seznam tří přednastavených filtrů. Nejprve se však můžete věnovat celkovému přehledu programu, stiskněte „Programy“. Ve vrchní části se nachází záložky všech stanic, posuvník napravo je rozdělen podle jednotlivých dní. Pro detailní popis pořadu položku stiskněte. Díky „Menu“ -> „Vložit do kalendáře“ můžete být na vybraný pořad upozornění. Ve „Změna zobrazení“ lze na jednotlivých záložkách konfigurovat typ zobrazení, zobrazení konkrétních stanic, najdete zde vysvětlivky ke všem žánrovým ikonám a můžete si nastavit jejich konkrétní zvýraznění. V „Menu“ -> „Přidat filtr“ lze vytvořit filtr pro zobrazení pořadů podle vlastních kritérií. „Menu“ -> „Nastavení“ umožňuje změnit počet stahovaných dnů programu, konfigurovat připojení k internetu a další.
Opravdu zajímavý je obsah podnabídky „Doplňky“: Kde „Frekvence“ dokáže na mapce celého Česka zobrazit polohu a frekvenci vysílačů všech stanic. Položka „Informace“ zobrazí popis všech radií včetně jejich e-mailu a webových stránek. „Archiv“ vás nechá vyhledat a stáhnout přímo do zařízení jakýkoli obsažený pořad ve formátu MP3. Nejpůsobivější je „Rádio“, kde je možné poslouchat některou z osmi stanic a dokonce i provádět vlastní záznam do MP3! Spodní velký posuvník slouží pro změnu hlasitosti, první tlačítko pro vypnutí nebo zapnutí, druhé pro přepínání 32/128kbps a třetí pro záznam.
Aplikace se neinstaluje! Zkopírujte soubor „RadCr.exe“ a „RadCr.dll“ do zařízení či na kartu a spusťte. Aplikace funguje i na Smartphonech (bez dotykového displeje).