GRemote 0.5.2

Vytvořeno 22.05.2009 17:49:20 | Poslední změna 22.05.2009 17:51:48
Chcete použít své zařízení jako pohybovou myš (pokud je vaše zařízení vybaveno i pohybovým senzorem), touchpad, ovladač pro Windows Media Center nebo jiná multimédia, jako klávesnici či jako herní ovladač k vašemu stolnímu počítači? V to vše umí tato neuvěřitelná aplikace proměnit vaše zařízení. Stačí spojení s ActiveSync (Windows Mobile Device Center) přes kabel nebo Bluetooth.
Windows Mobile 5 a vyšší
Po spuštění instalátoru vyberte ve vrchní nabídce typ instalace (rozlišení vašeho displeje, popřípadě pouze server či libovolné zvolené součásti). Hned po instalaci dostanete možnost spustit řídící aplikaci na stolním počítači a zároveň ji povolit ve firewallu (popřípadě až ve stolní části aplikace stisknout na první záložce „General" tlačítko „Add GRemote Server to Windows Firewall exception"). Po synchronizaci mobilního zařízení s ActiveSync nebo WMDC se do něj nainstaluje mobilní část aplikace, kterou spusťte. Teď si musíte vytvořit profil pro připojení ke stolnímu počítači: Stiskněte pravé „Profiles" a buď zadejte IP adresu stolního počítače do pole „Address IP:" ručně nebo použijte „Find…" (nebo ve stolní aplikaci záložku „Status" a „IP List:"). Pokud je vyplněný i název („Profile name:"), stiskněte levé „Save" (je možné použít i heslo, ale pokud jste žádné nevytvářeli, žádné nevyplňujte). Na hlavní obrazovce teď musí být vybrán v „Select profile:" právě vytvořený profil, poté můžete začít tlačítkem „Go !!!". 
Pokud je připojení nastaveno správně, uvidíte hlavní obrazovku „GCenter" s výběrem způsobu ovládání: První je „GMouse", což je dvoutlačítková myš s rolovacím kolečkem (pruhem), která umí k pohybu kurzoru využít pohybový senzor (zařízení HTC, Samsung Omnia) - stiskněte spodní „TOUCH FREE" a naklápějte zařízení ve vzduchu. „Touchpad" je klasický touchpad - tahem po něm pohybujete kurzorem, klepnutím emulujete stisk levého tlačítka (obě jsou ve spodní části). „GPad" se skvěle hodí k ovládání Windows Media Center, protože máte dostupné směrové šipky, enter, „BACK", „ESC", „CLOSE" a klávesu s logem Windows. „GMedia" se hodí k ovládání videa či hudby. „Keyboard" je klávesnice, včetně dalších potřebných tlačítek. „GRace" emuluje herní zařízení včetně podpory pohybového senzoru.