SMath Studio 0.75

Vytvořeno 05.02.2009 16:21:32 | Poslední změna 05.02.2009 16:23:47
PocketPC 2002 a vyšší
Rozsáhlé matematické studio s rozhraním ve stylu papíru, obrovským množstvím výpočetních funkcí a s integrovaným matematickým slovníkem. Nejde jen o vědecký nástroj, ale i o aplikaci, která vám umožní rychlé zobrazení svých představ. Má revoluční rozhrání, umožňuje řešit složité výpočty a sestavovat matematické postupy.
V aplikaci je obsaĹľena ÄŤeština, ovšem nejprve je nutnĂ© ji aktivovat z defaultnĂ­ ruštiny. Vyberte tedy levĂ© „Меню“ -> „Опции“ -> â€žĐ˜Đ˝Ń‚ĐµŃ€Ń„ĐµĐąŃ�…“ a v ĂşplnÄ› vrchnĂ­m seznamu vyberte „Čeština“, potĂ© potvrÄŹte „OK“.

HlavnĂ­ pracovnĂ­ plocha je ve stylu zmiĹˆovanĂ©ho papĂ­ru, po kterĂ©m mĹŻĹľete posouvat a pracovat na nÄ›m. Okna s nástroji jsou libovolnÄ› pĹ™emĂ­stitelná, lze je minimalizovat nebo ĂşplnÄ› zavřít (pokud jejich obsah zrovna nepotĹ™ebujete). PravĂ˝m „Listy“ mĹŻĹľete vytvoĹ™it novĂ˝ list, smazat aktuálnĂ­ a pĹ™epĂ­nat mezi otevĹ™enĂ˝mi. „Menu“ -> „Soubor“ nabĂ­zĂ­ standardnĂ­ volby vÄŤetnÄ› exportu do HTML. StejnÄ› tak „Upravit“ nabĂ­zĂ­ všechny standardnĂ­ moĹľnosti. V „Zobrazení“ mĹŻĹľete zrušit mřížkovánĂ­ („[Grid]”) a schovat lištu Start pro vĂ­ce mĂ­sta („Lišta s nástroji“). PodnabĂ­dka „VloĹľit“ uĹľ obsahuje matematickĂ© funkce (je obsaĹľen popis), operátory, grafy (dvourozmÄ›rnĂ© i třírozmÄ›rnĂ©), matice a další; vše se neodvážím pĹ™iblĂ­Ĺľit, neboĹĄ nejsem matematik a nerad bych vykládat hlouposti. PodnabĂ­dka „Panely nástrojů“ umĂ­ zobrazovat a skrĂ˝vat všechny nebo jednotlivĂ© nástrojovĂ© panely podle vaší potĹ™eby. Ve „Vlastnosti“ -> „Rozhraní…“ se kromÄ› jazyka nastavuje i vzhled, ve „Vlastnosti“ -> „VĂ˝poÄŤet…“ formát vĂ˝sledku. V samotnĂ©m „VĂ˝poÄŤet“ najdete funkce „VyĹ™ešit“, „VypoÄŤĂ­tat“, „Zjednodušit“, „PĹ™evrátit“, „Odlišit“ a „Determinant“. V podnabĂ­dce „Obsah“ je nápovÄ›da a popis v angliÄŤtinÄ›.