Google Maps Mobile 2.3.0.9

Vytvořeno 19.12.2008 11:22:49 | Poslední změna 26.12.2008 14:19:45
Windows Mobile 5 a vyšší
Možnost zobrazovat, vyhledávat a plánovat trasy v mapách na internetu je dnes velice oblíbené. Mít u sebe všechny potřebné mapy je někdy složité (pokud nemáte zakoupený navigační software s mapami) a v žádném případě u sebe nebudete mít podrobné mapy celého světa. Aplikaci Google Maps můžete mít se vším všudy s sebou kdekoli, kde máte své mobilní zařízení a přístup k internetu.
O kvalitě aplikace vypovídá i to, že ji mnoho výrobců začleňuje do ROM svých zařízení již přímo. Nejde sice v žádném případě o plnohodnotnou auto navigaci, ale na cestách vás její schopnosti určitě nezradí.
Možná jste slyšeli o nové schopnosti map Google – Zobrazení ulic. Jde o funkci reálného zobrazení dané ulice (3D fotografie), z pohledu chodce či řidiče. Nová verze mobilní aplikace přináší jejich podporu (podržte stylus na chtěné ulici a vyberte „Zobrazení ulic“, nebo přejděte na toto zobrazení z výsledků vyhledávání a tras). Pokud si nejste jisti, co je tím zobrazením
ulic myšleno, podívejte se na video níže. Google pochopitelně zatím fotograficky nezdokumentoval všechny cesty světa, možnost tedy není dostupná všude. V nové verzi byla také vylepšena grafika.
Po hlavní obrazovce s mapou se můžete pohybovat tahy po displeji nebo směrovým tlačítkem. K přibližování a oddalování lze použít tlačítka na displeji nebo dvojklik na mapu. Podržením stylusu na určité lokalitě vyvoláte nabídku s hledáním trasy sem nebo odtud (v ČR zatím nelze použít navigaci pro městskou hromadnou), hledáním v blízkosti a možností uložit lokaci do oblíbených. Levým dialogovým tlačítkem „Hledat“ lze najít výsledky vložením požadavku v různých formátech.
Pokud ze svého mobilního prohlížeče navštívíte „google.com/gmm“, bude vybrána verze přímo pro vaše zařízení (jsou podporovány téměř všechny hlavní mobilní platformy).