G-Alarm 0.9.8.3

Vytvořeno 16.12.2008 10:42:17 | Poslední změna 26.12.2008 14:18:00
Windows Mobile 5 a vyšší
G-Alarm je asi ten nejpropracovanější budík pro Windows Mobile vůbec. Každý si ho může konfigurovat úplně podle sebe. Celé jeho prostředí je kamarádské s prsty, umí využívat pohybových a světelných senzorů, integrovat se do různých aplikací, zvonit vaší MP3kou… Hlavně ale zaručeně vzbudí, protože si můžete například předem nastavit zobrazení bludiště nebo početní kvíz, přičemž buzení budete moci vypnout až po splnění úkolu.
Po prvním spuštění vyberte češtinu a dokončete instalaci. Po dalším spuštění už bude vše ve zvoleném jazyce. Ve spodní části je velký ovládací panel. První tlačítko „+“ slouží pro samotné nastavení buzení: Buď zvolte „Rychlý budík“ pro jednoduché nastavení alarmu nebo si zvolením „Standardní budík“ s nastavením vyhrajte. Čas buzení se volí běžně. Samozřejmostí je volba dnů v týdnu pro buzení (nebo další různorodé šablony či zcela vlastní). Důležitý je seznam skladeb, přidejte nejméně jednu skladbu (formáty WAV, WMA, MP3, OGG, AAC/M4A/MPG - díky jádru z GSPlayeru). V dalších krocích zadejte název budíku, čas dřímání (můžete nastavit náhodný čas dřímání či postupně se zmenšující). V nastavení bludiště ho lze vypnout, nechat zobrazit náhodný labyrint, zobrazit pouze jednou a zvolit počet bludišť. Nechybí nastavení hlasitosti, zesílení a vibrací. Můžete si vybrat automatické dřímání (snooze), pokud nebudete určitou dobu reagovat, maximální počet opakování budíku nebo jen konkrétní dobu buzení.
Budíků lze vytvořit libovolný počet, na hlavní obrazovce je můžete spravovat (tlačítkem „-“ odebrat, listem upravit, šipkou vyzkoušet). V nastavení lze měnit skiny. Dále se v nastavení volí podsvícení, integrace (např. s S2U2, TouchFLO 3D, Manila 2D…), gravitační senzor (například akce
při otočení zařízení, zatřesení), světelný senzor (akce při rozsvícení), plugin pro obrazovku Dnes a další.