Youtubeplay 1.0.0.11

Vytvořeno 26.12.2008 15:37:32 | Poslední změna 26.12.2008 15:40:58
Windows Mobile 2003 a vyšší
Skvělá aplikace, díky níž můžete snadno a rychle vyhledávat, přehrávat nebo stahovat videa z YouTube přímo na vašem zařízení. Stahuje se plnohodnotný formát FLV. Dokonce je možné extrahovat zvuk z FLV videa do formátu MP3. Aplikace používá vlastní FFMPEG dekodér, samotné jádro pro přehrávač je převzato z oblíbeného TCPMP.
V této nové verzi je možné otevírat VP6 (On2) FLV soubory, dále byl aktualizován FFMPEG dekodér a videa lze nyní přehrávat na celý displej, i když byla aplikace předtím spuštěna v landspace režimu. Navíc je opět díky odstraněnému bugu kompatibilní i se staršími Windows Mobile 2003.
Po spuštění stačí napsat klíčové slovo pro vyhledávání a kliknout na „YouTube". Vyhledají se a stáhnou náhledy videí, po kliku se zobrazí podrobnosti. „Related" zobrazí podobná videa, „Play" přehraje vybrané. Pod videem se zobrazí klasické ovládací prvky potřebné pro přehrávání (lze použít i HW tlačítka). Celoobrazovkový režim se aktivuje klikem na video. Na hlavní obrazovce můžete video díky „File" -> „Save" dokonce stáhnout a uložit do svého zařízení. Stažená anebo jakákoli jiná offline FLV videa v zařízení můžete zase načíst pomocí „Load". „Config" slouží pro detailnější nastavení, jako je velikost bufferu pro videa („Buffer size"), počet zobrazených výsledků při hledání („Results returned" - 5 až 50), „AV Offset Milliseconds" pro přesnou synchronizaci videa a zvuku, možnost přehrávání menších MP4 v HTC Streaming Media, obrácené otočení při celé obrazovce, asociaci v systému s FLV soubory a použité vykreslování.

Pochopitelně je nutné rychlé a pokud možno neomezené připojení k internetu (Wi-Fi, 3G…), neboť jsou přenosy FLV videí datově velmi náročné. Jejich přehrávání třeba přes GPRS není téměř možné.