YouTube Mobile 2.0.2

Vytvořeno 24.03.2009 10:40:04 | Poslední změna 24.03.2009 10:41:57
Windows Mobile 5 a vyšší
Existuje mnoho neoficiálních programů na přehrávání plnohodnotných videí z YouTube. Tento je oficiální přímo od Googlu a vyniká především svou rychlostí a nízkou náročností na výkon zařízení, takže si bez problému přehrajete videa i na slabších/starších zařízeních. Videa neumí stahovat (pochopitelně), ale přehrávání je velmi spolehlivé.
Po prvním spuštění vyberte některé z nabízených umístění a poté pravým „Accept" potvrďte podmínky. Budete upozorněni, že streamování videí stahuje hodně dat, takže je doporučeno neomezené/předplacené připojení. 
Na hlavní obrazovce můžete hned do pole „Search" vyplnit hledané video a tlačítkem „Search" ho vyhledat, nebo velkými tlačítky dole zobrazit nejvíce hodnocená videa („Top Rated"), nejvíce zobrazovaná („Most Viewed") nebo nejnovější („Most Recent"). Na přehledu videí lze mezi náhledy posouvat šipkami nebo je uchopit a táhnout. Pod náhledem jsou vždy zobrazeny informace o videu včetně popisu a dokonce i přímého odkazu na video. Stiskem náhledu se video dynamicky přiblíží a roztáhne na celý displej, při přehrávání zobrazíte stiskem displeje klasické ovládací prvky. Stiskem směrové klávesy doleva a doprava můžete video posouvat, nahoru a dolů měnit hlasitost a středem pozastavit/přehrát.

„Menu" -> „Home" (nebo tlačítko „3") se vrátí na hlavní obrazovku, „Related" (nebo tlačítko „7") zobrazí podobná videa. V „Help" najdete kromě nápovědy možnost vymazat historii vyhledávání („Clear Search History") nebo soukromá data („Clear Private Data").

Aplikaci je možné stáhnout přímo do mobilního zařízení zadáním adresy „http://m.google.com" a nastavením například Spojených států jako umístění a přepnutím do angličtiny, jedině tak se zobrazí odkaz.