Minimo 0.2

Vytvořeno 26.12.2008 02:11:14 | Poslední změna 26.12.2008 02:18:04
Windows Mobile 5 a vyšší
Většina těch nejznámějších stolních prohlížečů má i své mobilní verze, které jsou optimalizované pro různá kapesní zařízení. Pozadu nechce být ani Mozilla, a proto vyvíjí svůj mobilní internetový prohlížeč Minimo. I přes rané stádium vývoje lze pozorovat, že ve finální verzi by se mohlo jednat o velice povedený prohlížeč. Již nyní podporuje mnoho významných standardů (Javascript, AJAX), podporuje prohlížení stránek v záložkách, RSS, zabezpečení (TLS, SSL3) a mnohé další.
Pro komfort uživatele je ve spodní části nástrojová lišta, která dovoluje provádět některé základní operace, jako kroky zpět, vpřed, znovunačtení stránky, přímé zvětšení nebo zmenšení textu (velice praktická vlastnost), vyhledávání na stránce (také užitečné), tlačítko pro pan scroll, což vám umožní celou stránku uchopit a volně ji prohlížet (například prstem), tlačítko pro zadání adresy a tlačítko pro otevření nabídky, kde lze provést další nastavení a možnosti.

Celkově je v prohlížeči mnoho zajímavých a funkčních prvků, které ostatní prohlížeče nenabízejí, takže finální verze by skutečně mohla stát zato. Nynější stojí každopádně alespoň za vyzkoušení.