Puzzlic 1.0

Vytvořeno 09.12.2008 16:09:34 | Poslední změna 28.12.2008 08:19:24
Windows Mobile 5 a vyšší
Akční puzzle? Pokud vám to připadá šílené, vězte, že takové existují. V těchto nechybí rakety, výbuchy a ani efekty. Samotný základ, při kterém máte za úkol složit obrázek z mnoha dílů (zde 25 čtverců) zůstává, překvapivé asi není ani to, že máte na složení omezený čas, nicméně překvapivý je fakt, že když špatně určíte polohu, vystřelí z tohoto místa náhodně dvě rakety na opačné strany a zlikvidují všechny položené dílky, co jim stojí v cestě (horizontálně nebo vertikálně).
Jakmile začnete novou hru, dostanete několik vteřin na zapamatování si obrázku. Poté zmizí, červený pruh úplně dole začne postupně mizet a než zmizí úplně, musíte obrázek zase složit. V malém okně
dole se zobrazí část, kterou je potřeba umístit. Pokud nevíte, kde se nachází, projděte šipkami ostatní. Když najdete tu, o které jistě víte, kam patří, stiskem správného pole ji umístěte. Stisk špatného pole vystřelí rakety a ty vás mohou připravit o již umístěné části (tohle neplatí, pokud se horizontálně ani vertikálně od tohoto pole žádné nenachází). Když se dostanete opravdu do úzkých, můžete využít nápovědu („Hint“), po jejím stisku začne jemně sněžit v poli, kam díl patří. Tato nápověda ale stojí 10 bodů (čímž můžete mít i záporné skóre) a kus času. Za každý správně umístěný díl obdržíte 5 bodů, za jeho odstranění raketou o těch 5 bodů zase přijdete. Při hře je možné zvolit „Save quit“, což hru ukončí a uloží, takže budete při startu příští hry dotázáni, zda chcete pokračovat v té rozehrané. Nejvyšší dosažené skóre se zobrazuje na hlavní obrazovce. Pokud dokončíte obrázek, budete pochváleni za dobrou práci a dostanete se do dalšího levelu.

Hra není vůbec jednoduchá, ale pokud se dostanete k nějaké strategii jak vybírat a pokládat díly (a nezačít zběsile klikat na všechna pole a rozstřílet celý obrázek), můžete dosáhnout vysokého skóre (a třeba projít všech 20 levelů).