Pocket Pachisi 1.11

Vytvořeno 03.01.2009 07:55:57 | Poslední změna 03.01.2009 07:58:07
Windows Mobile 2003 a vyšší
Staré dobré „Člověče, nezlob se“ je… Pro někoho možná už trochu nudné. To je totiž jen velmi zjednodušená verze staré indické hry zvané Pachisi, která je sice našemu „Člověče“ podobná, avšak disponuje dalšími prvky, které dělají hru zajímavější.
Tato verze Pachisi je upravená americká verze. Princip je tedy podobný, jak ho znáte. Obejít se svými figurkami hrací plochu dříve, než soupeř. Hází se dvěma kostkami, pokud vám padnou stejná čísla, házíte znovu. Padne-li vám pětka, můžete vyrazit s figurkou. Samozřejmě můžete ostatní figurky klasicky vyhazovat (vyhozením soupeře získáte 20 políček navíc). Je tu však další super možnost - tvorba blokády. Jakmile postavíte na jedno pole dvě figurky stejné barvy, nelze přes něj přejít žádnými jinými figurkami. Cílem je dostat všechny figurky do cíle (za každou takto uklizenou dostanete 10 políček bonus). Do cíle není nutné vstoupit, máte na výběr, zda chcete s figurkou pokračovat ještě jedno kolo (například na pomoc při vytvoření blokády, ztížení hry protihráči a podobně).

Zvolíte-li „Menu" -> „New Game", máte možnost si navolit stav pro všechny barvy (člověk [„Human"], jedna ze tří úrovní počítače [„Computer:" „Easy" až „Advanced"] nebo nikdo [„None"]). Lze též použít rychlé nastavení hry pomocí tlačítek či zvolit rychlou hru („Menu" -> „Quick Game") a začít hrát.

Jedná se o tahovou hru, můžete tedy hrát až se čtyřmi hráči na jednom zařízení, nebo vybrat virtuální hráče a hrát sami. Pokud rádi hrajete tento typ her, určitě se skvěle pobavíte!