ChainReaction 1.0

Vytvořeno 12.12.2008 08:12:46 | Poslední změna 28.12.2008 08:18:53
Windows Mobile 5 a vyšší
Pokud hledáte hru, u které se chcete především uvolnit a nepřejete si u ní strávit mnoho času ani vynaložit moc námahy, mohla by vám tahle padnout do oka. Pokuste se docílit exploze co největšího počtu částic jediným úderem. Potom už jen sledujte vaši úspěšnost.
Trochu podrobněji: Máte dohromady tři kola. Při každém se do vzduchu vystřelí 50 míčků, přičemž ty se po dosažení určité úrovně zase začnou vracet. Kdykoli v tomto kole můžete stisknout libovolný bod na displeji, který staticky exploduje a každou částici, kterou zasáhne, také vznítí. Ta vznítí další a další a tak dále, dokud už není žádná v dosahu. Potom částice dopadají, připočte se vám skóre k celkovému a začne další kolo. Je na vás, jakou zvolíte strategii umístění prvního výbuchu – na jejím odhalení celá hra evidentně stojí. Zábava ale stojí na sledování vývoje výbuchu, který už potom nelze ovlivnit, můžete jenom doufat a být překvapeni. Na hlavní obrazovce se můžete přesvědčit o trojici nejvyšších skóre, nad nimi o posledním dosaženém („Last Score“).

Ne všechny hry jsou tak uvolňující, zábavné a nenáročné na myšlení (pokud to tedy neberete tak úplně vážně). Tuhle hru, která se s trochou nadhledu hraje vlastně sama, se prostě hodí ve svém zařízení mít – nikdy nevíte, kdy budete mít chvilku.