Halma Sharp 1.0

Vytvořeno 12.12.2008 08:18:23 | Poslední změna 28.12.2008 08:16:25
Windows Mobile 5
Tuto více než 120 let starou strategickou deskovou hru Halma, původně vytvořenou americkým chirurgem Georgem Howardem Monksem, si nyní můžete zahrát kdykoli na svém mobilním zařízení. K dispozici je hra jak proti zařízení, tak proti dalšímu hráči. V této verzi mají oba hráči deset kamenů, hra probíhá na hracím poli o rozměrech 8 x 8 čtverců.
Pokud náhodou netušíte, co je vlastně cílem hry, vězte, že jde o to dostat své figurky na startovní pozice figurek protihráčových. Figurky můžete posouvat na libovolné sousední pole (pokud je prázdné), nebo skočit za libovolnou sousední figurku (pokud je toto pole za ní prázdné). Lze přeskočit několik figurek po sobě (v jenom tahu), ovšem nelze přeskočit několik figurek stojících vedle sebe v sousedních polích.

Po spuštění hry můžete hned začít hrát. Označte některý ze svých kamenů (defaultně modré) a zobrazí se vám přípustné tahy, klikem na povolené pole bude kámen plynulou animací doprovázenou zvukem přesunut. V „MENU“ je možno vrátit neomezený počet tahů („UNDO MOVE“), nechat si napovědět další nejvhodnější tah („HINT“), přečíst si pravidla („RULES“), spustit novou hru („NEW GAME“) a odejít zde hry („EXIT“). V „OPTIONS“ lze nastavit hráče za obě strany („CPU“ nebo „HUMAN“ pro lidského hráče), zvolit si startovní uspořádání kamenů (včetně možnosti „RANDOM“ pro náhodné), nastavit obtížnost, zakázat zvuky a zakázat zobrazování možných tahů.

Hra je velice hezky zpracovaná, disponuje skvělou hratelností, grafikou i zvuky na profesionální úrovni, za kterou by se nemusela stydět nejedna placená hra. I pokud nejste fanoušky tohoto herního žánru, je docela možné, že vás po pochopení strategie na nějakou dobu chytne.