Pipes 1.0

Vytvořeno 12.12.2008 07:59:04 | Poslední změna 28.12.2008 08:17:11
Windows Mobile 5 a vyšší
Máte rádi vodovodní potrubí? Možná už jste s ním nějakou hru hráli, jejich oblíbenost tomu patrně nasvědčuje. Vždy jde o to někam dovést vodu, tady máte za úkol pomocí otáčení jednotlivých potrubních dílů přivést vodu ke všem modrým květinám v hracím poli z jediného zdroje za co nejkratší čas. Jakmile všechny květiny zesvětlí, vyhráváte.
V hlavním menu máte na výběr z šesti obtížností hry: Od „very easy“ (velmi jednoduchá) po „insane“ (nemožná). Pro výrazně snazší hru si můžete přepnout „wrap“ na „on“, potrubí vedoucí do zdi (okraje hracího pole) bude potom vytékat přesně na opačné straně, kde ho můžete dále připojit, jako kdyby navazovalo. Otočení libovolného dílu provedete jeho stisknutím. Prázdné potrubí je červené, modrým protéká voda. Samozřejmě nezáleží jen na tom, že dokážete hru vůbec dokončit (i když při těžších obtížnostech to není opravdu vůbec jednoduché), jde o co nejlepší čas: Ten se vám počítá ve vrchní části, při výhře jste informování o času nejlepším a průměrném.

Hra má opravdu hezkou grafiku a vůbec kvalitní celkové zpracování. Neumožňuje však uložení ani pozastavení v průběhu, hodí se proto spíš na dlouhé zimní večery, nebo na krácení rozvleklých čekání kdekoli, kde je možné hrát ;o).