Hot Fix pro kalibraci G-Sensoru v HTC Touch Diamond

Vytvořeno 28.12.2008 07:55:12 | Poslední změna 28.12.2008 07:57:44
Windows Mobile 6.1
HTC Touch Diamond není jako jediné zařízení s pohybovým senzorem defaultně vybaveno kalibrační aplikací pro G-Sensor. HTC Touch Pro nebo HD ji již mají obsaženou v ROM a protože si uživatelé Diamonda na tuto skutečnost stěžovali (neměli šanci oficiální cestou senzor kalibrovat), vydalo HTC oficiální Fix, který tuto funkci přidává i pro HTC Touch Diamond.
Lze ho nainstalovat do kteréhokoli HTC Diamond s ROM 1.93.XXX.X a vyšší. Oficiální informace od HTC a download pro světové regiony najdete přímo na oficiálních stránkách výrobce.
Po instalaci se v Nastavení na záložce Systém objeví položka „G-Senzor", která spustí chtěný kalibrační software. Položte zařízení na zcela vodorovnou plochu, stiskněte tlačítko pro kalibraci a nepohybujte s ním až do potvrzení kompletní kalibrace.

Některé neoficiální aplikace sice také dokážou provést kalibraci pohybového senzoru, většinou však získaná data používají jen pro vlastní potřebu a ostatní aplikace už na tato data nemohou. Tento oficiální software provede kalibraci pro všechny aplikace v celém systému.

Jde samozřejmě o dodatečně instalovanou aplikaci, takže po případném hard resetu je nutné ji nainstalovat znovu.